اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

پیام دبیر همایش

خدا را شاکریم که مارا در مسیر ترویج دانش و گسترش بستر پژوهش در کشور عزیزمان ایران قرارداد  تا فعالیت های علمی و اجرایی نخستین همایش بین المللی مکانیک ایران آغاز نماییم و بنده به عنوان دبیر اجرایی همایش مکانیک،  وظیفه خودم می دانم تا با همکاری تیم علمی و اجرایی همه تلاش خود را در جهت برگزاری پربار و سودمند نخستین همایش بین المللی مکانیک ایران سال 95 به کاربگیرم. سعی ما براین است تا سهمی در ارایه نتایج عملکرد پژوهشگران کشورمان در حوزه صنعت مکانیک داشته باشیم و متخصصین، اساتید، دانشجویان و دوستداران را از پیشرفت های علمی روز دنیا آگاه کنیم و در این راستا مسلماً می توان از نقایص و کاستی ها عبور کرد.

امیدواریم تلاش ما  با برگزاری همایش مکانیک ، گامی موثر در جهت ارتقاء علمی کشور باشد.

با آرزوی موفقیت ایران و ایرانی

با سپاس و احترام

 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش