اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

بلاتکلیفی خریداران خودرو با وام 25 میلیون تومانی

3 آذر 1394

طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو در حالی حدود یک هفته پیش به پایان رسید که هر روز ابعاد جدیدی از حواشی این طرح مطرح می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، در جدیدترین رویداد در این زمینه دو خودروساز بزرگ کشور در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود در سراسر کشور از آنها خواسته‌اند تحویل خودروهای امانی موجود در نمایندگی‌ها به مشتریان را تا اطلاع ثانوی متوقف کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، منظور خودروسازان از اطلاع ثانوی زمانی است که بانک‌های عامل مبلغ تسهیلات 25 میلیون تومانی را به حساب خودروسازان واریز کنند.

 

واریز نشدن مبلغ تسهیلات در حالی است که از یک سو خودروسازان معتقدند طبق توافق صورت گرفته با بانک مرکزی، بانک‌های عامل موظف بوده‌اند ظرف 48 ساعت مبلغ تسهیلات را پرداخت کنند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است. از آن سو نیز علی‌ اصغر میرمحمد صادقی - مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، در این زمینه اظهار کرده که خودروسازان مدارک مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات را به بانک‌های عامل ارائه نکرده‌اند و به محض ارائه مدارک، پرداخت مبلغ صورت خواهد گرفت.

 

پاس‌کاری دلایل پرداخت نشدن تسهیلات بین خودروسازان و بانک مرکزی در حالی است که دود این عدم هماهنگی در نهایت به چشم مشتریان می‌رود، به‌گونه‌ای که این مشتریان هستند که نمی‌دانند چه زمانی قرار است خودروی خریداری شده را دریافت کنند.

در حال حاضر برخی از خودروهای فروخته شده در طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی به صورت امانی در نمایندگی‌های فروش خودروسازان موجود است، اما تا اطلاع ثانوی به مشتریان تحویل داده نخواهد شد.

 

این وضعیت ابهام جدیدی را نیز در طرح فروش تسهیلاتی خودرو ایجاد کرده است و آن مبداء محاسبه بازه زمانی حداکثر یک ماهه اعلام شده برای تحویل خودرو به خریداران است.

 

در این زمینه در حالیکه مصطفی خان‌کرمی - معاون فروش گروه صنعتی ایران خودرو، پیش از این اعلام کرده بود تمام خودروها حداکثر یک ماه پس از واریز وجه پیش‌پرداخت از سوی مشتریان به آنها تحویل داده خواهد شد، اما اخیرا وی اعلام کرده که در صورت تاخیر بانک‌ها در پرداخت مبلغ تسهیلات به خودروسازان، پرونده خرید مشتریان باز خواهد ماند و به دنبال آن تحویل خودروها در زمان اعلام شده صورت نخواهد گرفت.

 

در این شرایط به نظر می‌رسد که خودروسازان قصد دارند زمان پرداخت مبلغ تسهیلات از سوی بانکهای عامل را به عنوان مبداء محاسبه بازه زمانی یک ماهه برای تحویل خودروها به مشتریان منظور کنند. در این صورت مشتریان احتمالا با تاخیر بیشتری برای دریافت خودروهای خود مواجه خواهند شد.

منبع:ایسنا


608
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش