اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

توليد چهار پروفيل جديد در ذوب آهن اصفهان

2 دی 1394

با تلاش متخصصان داخلی چهار پروفیل جدید در شرکت ذوب آهن اصفهان تولید شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: این محصولات شامل تیر آهن بال پهن 140، آرماتورهای آج 500 و 520 در اندازه های متنوع و نبشی 10 بال مساوی با طراحی کالیبراسیون جدید است.
مرتضی سالاری افزود: با توسعه صنعت ساختمان و طراحی های جدید و ایجاد نیاز بازار داخل به تیرآهن های بال پهن، این محصولات در احداث ساختمان های بلند، سوله های صنعتی و شاسی ماشین آلات سنگین کاربرد دارد.
وی گفت: سبد محصولات بال پهن ذوب آهن به عنوان تنها تولید کننده این پروفیل در کشور از اندازه 140 -160 -180-200 و در انواع سبک، متوسط و سنگین پس از تراش غلتک و آماده سازی خط نورد تولید شده است.
آقای سالاری افزود : آرماتورهای آج 500 و 520 نیز در اندازه های متنوع در دو کارگاه نورد 300 و 350 برنامه ریزی و مطابق الزامات استاندارد ملی ایران با روش عملیات حرارتی ترمو مکانیکی تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه تولید نبشی 10 بال مساوی نیز با طراحی کالیبراسیون جدید بر اساس افزایش بهره وری و کاهش ضایعات تولید شده است گفت: محصولات جدید ذوب آهن در مدت 3 ماه و با هزینه 5 میلیارد ریال طراحی و ساخته شده است

ویکی نگار


733
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش