اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

ساخت میکرو راکتور تصفیه آب های آلوده در دانشگاه تهران

26 دی 1394

به گزارش گروه علمی ایرنا از دانشگاه تهران، حامد اسکندرلو دانشجوی رشته شیمی کاربردی دانشگاه تهران موفق به ساخت میکرو راکتوری شد که می تواند آب های آلوده را تصفیه و آلاینده های پایدار را از آب حذف کند.
ساخت این دستگاه در قالب پایان نامه دکتری با عنوان «سنتز و بررسی فعالیت فوتوکاتالیزوری نانومواد بر پایه TiO2 در میکرو و ماکرو فوتو راکتور ها برای حذف آلاینده های آلی پایدار» و به راهنمایی دکتر علیرضا بدیعی انجام و آبان ماه سال جاری دفاع شده است.
این دستگاه در مقایسه با مشابه خارجی از قابلیت های زیادی برخوردار است که از جمله آنها می توان به ساخت آسان، سرعت بالا و هزینه کم، اندازه کوچک، قابل حمل بودن و همچنین مصرف پایین انرژی اشاره کرد که قابلیت توسعه و صنعتی سازی آن را بسیار افزایش می دهد.
این میکرو راکتور به عنوان اختراع ملی به ثبت رسیده و دانش طراحی و ساخت آن نیز در دو مقاله ISI در نشریه های Chemical Engineering Journal و Environmental Technology چاپ شده است.

irna


748
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش