اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

با اقتصاد مقاومتی صنعت خودرو اصلاح می‌شود

7 فروردین 1395

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: خودروسازان باید با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی فرایندهای تولید خود را اصلاح کرده و کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند.

 

محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری به درستی شاخص‌هایی چون زنده کردن تولید داخل، احیای بخش‌های اقتصادی، دانش بنیان شدن و انتقال فن‌آوری را از رئوس اقتصاد مقاومتی اعلام کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه صنعت خودرو فاقد برخی از الزامات مربوط به اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تکنولوژی تولید برخی خودروهای داخلی قدیمی است بنابراین خودروسازان باید با انتقال تکنولوژی نسبت به احیای این صنعت اقدام کنند.

 

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: نکته مهم این است که با ادامه تولید خودروهای قدیمی و بعضا بی‌کیفیت فعلی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را در صنعت خودرو محقق کرد.

 

وی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو، قطعه‌سازان نیز باید به همراه خودروسازان خطوط تولید خود را به‌روز کرده و نسبت به انتقال تکنولوژی برای تولید قطعات با کیفیت اقدام کنند.

 

جعفری با بیان اینکه با تحقق اقتصاد مقاومتی رضایت مصرف‌کنندگان نیز از کیفیت خودروهای داخلی جلب خواهد شد، تصریح کرد:‌ در آن صورت مطمئنا شاهد کاهش واردات خودرو و استقبال مصرف‌کنندگان از خودروهای داخلی خواهیم بود.

منبع:ایسنا


696
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش