اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

اختراعات جدید گروه مکانیک MIT

31 مرداد 1395

 

دبیرخانه پژوهشی نخستین همایش مکانیک ایران نقل میکند :ممکن است شما به موتور سواری، سوارکاری، شنا، کشتی، یوگا علاقه داشته باشد. 8 گروه از دانشجویان مکانیک MIT شما را قادر خواهند ساخت تا این امور را راحت تر انجام دهید. بسیاری از نمونه های تولید شده توسط این گروه ها پس از تست و طراحی به تولید انبوه خواهد رسید.

یکی از آن ها عینک هایی برای اسب ها در مسابقات است که خطر صدمه دیدن حیوان را کاهش می دهد.

یک گروه نیز چکمه ای طراحی کردند که دارای سنسور دما بوده که روی پای یک اسب تست کردند تا جراحات را تا حد امکان پایین آورد. این چکمه دارای سنسور دما است تا تشخیص دهد چه هنگام دمای پای حیوان بالا رفته یا چه زمان پایین آمده. آن ها همچنین از مچ پا برای جلوگیری از آسیب دیدگی محافظت می کند.

اگر شما از موتور سیکلت استفاده می کنید با این اختراع می توانید امن تر به راه خود ادامه دهید. وسیله ای مانند کلاه که ایمنی را بالا می برد و مسیر راه را بدون انحراف تشخیص دهد. این وسیله که Mira نام دارد دارای GPS بوده و تا 5 متر مسیر را نشان می دهد حتی بدون نگاه کردن و تمرکز به راه خود ادامه می دهد.

دو گروه دیگر تمرکز خود را روی تشک های ورزشی اختصاص دادند. یک گروه دستگاهی برای تمیز کردن و ضدعفونی تشک های کشتی طراحی کردند. چرا که احتمال عفونت های پوستی در کشتی گیران 16 برابر دیگر ورزش هاست. گروه دیگر تشکی برای یوگا طراحی کردند که دارای چراغ های LED و سنسور فشار بوده که محل های قرار گرفتن دست و پا را برای بهبود روال کار تازه کاران نشان دهد.

یکی دیگر از محصولات این تیم پژوهشی یک روبات سمور همراه برای افراد مسن و یا عقب مانده های ذهنی است. مطالعات نشان داده حیوانات خانگی به این افراد آرامش خاصی می دهند اما برایشان پرهزینه بوده و در بسیاری مکان ها ممنوع می باشد. این روبات کوچک به نام Ollie دارای خزی است که برای شستشو می توان برداشته شود و در حین شستن چشم هایش را می بندد و دست صاحبش را می گیرد.  این روبات دارای شکمی نرم بوده خرخر می کند و با قیمت 500 دلار به فروش می رسد که در مقایسه با روبات های 6000 دلاری مقرون به صرفه است.

آخرین اختراع این گروه پژوهشی دستگاهی به نام BitDex است که می تواند به طور خودکار سایز یک مته را با دقت 95% تعیین کند. این وسیله بسیار دقیق تر از سایر روش های کالیبره در بازار است.برای آگاهی از روش تدوین مقاله نخستین همایش جامع بین المللی مکانیک ایران اینجا کلیک کنید .

کلمات کلیدی :مفاخر،اختراعات،همایش بین المللی مکانیک ،همایش مکانیک ،کنفرانس مهندسین مکانیک ،مکانیک سیالات،خودرو،همایش ملی مکانیک ایران،بهمن 95،مهندسی مکانیک،مکانیک خودرو،کنگره ملی مکانیک،کنفرانس بین المللی مهندسی،کنفرانس ملی مکانیک،کنگره بین المللی مکانیک ایران،همایش جامع مکانیک،نخبگان مکانیک،انجمن مهندسی مکانیک ،نخستین همایش بین المللی مکانیک ،نخستین کنگره بین المللی مهندسی مکانیک ایران،همایش مکانیک،نخستین همایش جامع مکانیک


659
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش