اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

ارتقای جایگاه جهانی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم وصنعت در نظام رتبه‌بندی NTU

2 شهریور 1395

روابط عمومی نخستین همایش جامع مکانیک ایران :

بر اساس نظام رتبه‌بندی NTU، دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 2015 رتبه 48 دانشکده‌های مهندسی

مکانیک دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، بر اساس رتبه‌بندی NTU، دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران در سال‌های 2013 و 2014 به ترتیب در جایگاه 98 و 60 دانشکده‌های مهندسی مکانیک دانشگاه‌های جهان بوده است و کسب جایگاه 48 در سال 2015 نشان از ارتقای جایگاه علمی پژوهشی این دانشکده در سال‌های اخیر دارد.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز بر اساس نظام معتبر رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دانشگاه اول کشور در جایگاه 475 دانشگاه‌های جهان قرار گرفت که بعد از آن دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه دوم کشور جایگاه 483 جهان را به خود اختصاص داد.

 

بر اساس رتبه‌بندی سال ۱۶-۲۰۱۵ میلادی پایگاه رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی تهران، صنعتی خواجه نصیر، شهید بهشتی و تهران در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

 

رتبه دانشگاه‌های علم و صنعت ایران و صنعتی شریف به ترتیب 475 و 483 اعلام شد و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان و علوم پزشکی تهران در بازه ۶۰۰-۵۰۱ و صنعتی خواجه نصیر، شهید بهشتی و تهران در بازه ۸۰۰-۶۰۱ قرار گرفتند.

روابط عمومی نخستین همایش بین المللی جامع مکانیک ایران شما را به دیدن محور های همایش هدایت میکند . 

منبع : ایسنا

کلمات کلیدی :مفاخر،اختراعات،همایش بین المللی مکانیک ،همایش مکانیک ،کنفرانس مهندسین مکانیک ،مکانیک سیالات،خودرو،همایش ملی مکانیک ایران،بهمن 95،مهندسی مکانیک،مکانیک خودرو،کنگره ملی مکانیک،کنفرانس بین المللی مهندسی،کنفرانس ملی مکانیک،کنگره بین المللی مکانیک ایران،همایش جامع مکانیک،نخبگان مکانیک،انجمن مهندسی مکانیک ،نخستین همایش بین المللی مکانیک ،نخستین کنگره بین المللی مهندسی مکانیک ایران،همایش مکانیک،نخستین همایش جامع مکانیک


518
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش