اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

ساخت اولین ربات دنیا که با دست کنترل می‌شود

25 شهریور 1395

اگر دوست دارید رباتی که قابل کنترل با دست باشد در اختیار داشته باشید می‌توانید Ziro را خریداری کنید. ساده ترین مدل این ربات 149 دلار است و به شما امکان می‌دهد با پوشیدن یک دستکش هوشمند آن را کنترل کنید.

 


همایش بین المللی مکانیک  ایران باهدف تبادل اطلاعات داخل و خارج از کشور با یکدیگر در زمینه مکانیک جامدات دینامیک، ارتعاشات و آکوستیک ،کنترل و رباتیک، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، انتقال حرارت در سال جاری در تهران برگزار می گردد.این گزارش در خصوص کنترل و رباتیک، جهت دستیابی پژوهشگران به مقاصد علمی تهیه گردیده است.

اگر دوست دارید رباتی که قابل کنترل با دست باشد در اختیار داشته باشید می‌توانید Ziro را خریداری کنید. ساده ترین مدل این ربات 149 دلار است و به شما امکان می‌دهد با پوشیدن یک دستکش هوشمند آن را کنترل کنید.

به گزارش مشرق، برای به حرکت درآوردن این ربات تنها کافیست انگشت هایتان را حرکت دهید و اگر بخواهید از آن برای انجام حرکات ظریف و پیچیده تری استفاده کنید باید کیت حرفه ای ربات Ziro را هم خریداری کنید که 229 دلار قیمت دارد.

 همراه با این ربات یک برنامه هوشمند تلفن همراه هم عرضه می شود که کارکردن با آن برای افراد عادی و غیرحرفه ای هم ممکن است. قرار است ربات یاد شده در اوایل زمستان در دسترس عموم قرار بگیرد.

با ابزار جانبی که همراه با این ربات عرضه می شود می توان لوازم ساده ای مانند یک چهار چرخه ساخت و از حرکت مچ دست برای صدور فرمان حرکت استفاده کرد. در این ربات از پردازنده 80 مگاهرتزی و 32 بیتی RISC استفاده شده است. باتری این ربات تا 2.5 ساعت بعد از شارژ قابل استفاده است .

از کلیه پژوهشگران دعوت به عمل می آید تا جهت ارسال مقالات علمی پژوهشی خود وآشنایی با نحوه تدوین مقالهدر کنگره جامع مکانیک لینک های مرتبط را کلیک نمایند.

کلمات کلیدی :مفاخر،اختراعات،همایش بین المللی مکانیک ،همایش مکانیک ،کنفرانس مهندسین مکانیک ،مکانیک سیالات،خودرو،همایش ملی مکانیک ایران،بهمن 95،مهندسی مکانیک،مکانیک خودرو،کنگره ملی مکانیک،کنفرانس بین المللی مهندسی،کنفرانس ملی مکانیک،کنگره بین المللی مکانیک ایران،همایش جامع مکانیک،نخبگان مکانیک،انجمن مهندسی مکانیک ،نخستین همایش بین المللی مکانیک ،نخستین کنگره بین المللی مهندسی مکانیک ایران،همایش مکانیک،نخستین همایش جامع مکانیک


444
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش