اخبار
اتحادیه بهترین ساختار برای رشد مجموعه ­های هوافضایی است

در صنعت هوافضای كشور, شركت­های تخصصی غیردولتی یا غیرنظامی متعددی فعالیت دارند كه تا حدودی ناهماهنگ عمل می كنند در نتیجه نمی توانند هدفی درازمدت یا استراتژیك را برای خود تدوین كنند.

 


ادامه مطلب ...

انتقال گرما وحرارت در مکانیک

نتقال گرما یا تراوَژ گرما به انگلیسی Heat transfer)) به گَهولش (exchange) و یا تبادل انرژی گرمایی بین چندین راژمان‌ (سیستم) فیزیکی گفته‌می‌شود.


ادامه مطلب ...

مکانیک وابزار دقیق

در قسمت ابزار دقیق انواع ابزاردقیق مورد نیاز پروسه های صنعتی معرفی میگردد . ابزار دقیق در حقیقت زیر ساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون را تشکیل میدهند


ادامه مطلب ...

موتور احتراق داخلی (موتور درون سوز)

موتور های احتراق داخلی (internal combustion engine)  موتور های گرمایی هستند که در آن ها انرژی شیمیایی موجود در سوخت، در یک محفظه به نام محفظه احتراق آزاد می گردد و به وسیله محور خروجی در دسترس قرار می گیرد.

 


ادامه مطلب ...

نقش بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان با رعایت نکات معماری

انرژي از مهمترين كار مايه و اصلي‎بیشترین نيروي اساسي زندگي بشري محسوب گشته و تاريخ و تمدن بشري بر بنياد ابداعات و كشفيات در جهت تبديل انرژيهاي مختلف به يكديگر شكل گرفته است. 


ادامه مطلب ...

سعید سهراب پور

30 مرداد 1395

به گزارش دبیرخانه پژوهشی نخستین همایش بین المللی مکانیک ایران 

سعید سهراب‌پور در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان «البرز» با کسب رتبه اول به پایان رسانید. بعد تحصیلات خود را در رشته الکترومکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران دنبال کرد و پس از کسب رتبه اول در این رشته در ۱۳۴۴هـ ‌.ش به امریکا رفت. در ۱۳۵۰ هـ .ش در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه برکلی کالیفرنیا موفق به اخذ دانشنامه دکترا شد.

پس از  بازگشت به ایران در ۱۳۵۰ هـ .ش، به پیشنهاد دکتر مصطفی چمران به دانشگاه شیراز رفت. با  پیروزی انقلاب اسلامی، معاون دانشگاه شیراز شد و تا ۱۳۶۸ هـ  .ش در دانشگاه شیراز بود. پس از آن به دانشگاه صنعتی شریف انتقال یافت و در ۱۳۷۶ هـ .ش به ریاست آن دانشگاه منصوب شد که تا ۱۳۸۹هـ .ش در آن سمت باقی ماند.

وی همچنین مسئولیت­های متعددی چون معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز، معاونت عمرانی دانشگاه شیراز، معاونت عمرانی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و قائم­مقامی وزیر فرهنگ و آموزش عالی را در کارنامه حرفه­ای خود دارد. وی عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و عضو هیأت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است. تألیف کتب و ترجمه‌های متعددی در زمینه مهندسی مکانیک و فعالیت‌های پژوهشی از این استاد برجسته منتشر شده است.برای دیدن اهداف نخستین همایش جامع بین المللی مکانیک ایران اینجا وارد شوید

کلمات کلیدی :مفاخر،اختراعات،همایش بین المللی مکانیک ،همایش مکانیک ،کنفرانس مهندسین مکانیک ،مکانیک سیالات،خودرو،همایش ملی مکانیک ایران،بهمن 95،مهندسی مکانیک،مکانیک خودرو،کنگره ملی مکانیک،کنفرانس بین المللی مهندسی،کنفرانس ملی مکانیک،کنگره بین المللی مکانیک ایران،همایش جامع مکانیک،نخبگان مکانیک،انجمن مهندسی مکانیک ،نخستین همایش بین المللی مکانیک ،نخستین کنگره بین المللی مهندسی مکانیک ایران،همایش مکانیک،نخستین همایش جامع مکانیک


944
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

حامیان رسانه ای

تماس با ما

021-33699094

021-36621318

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش